2019-2020 GÜZ Final Değerlendirmesi ve Bütünleme Sınavları

2019-2020 Güz Yarıyılı Final Sınav notları açıklanmıştır.

BTBS2 Veri Yapıları Final Sınavı:
Bazı kişilerin Dijkstra en kısa yollar tablosu yerine komşuluk matrisi çizdiği görülmüştür. Dijkstra tablosu yerine komşuluk matrisi yazanlara puan verilmemiştir.

BTBS2 Sayısal Devre Tasarımı Final Sınavı:
1. Soruda bir sayısını asal sayı olarak ele alıp, hatalı doğruluk tablosunu doğru işlem adımları ile çözenlere (işlem hatası olmayanlara) 30/50 puan verilmiştir.
2. Soruda açıkça yazdığı halde, tam tersi mantık yürütüp, mantık hatalı çözümü doğru işlem adımlarıyla yapanlar (işlemlerde hatası olmayanlar) bu sorudan 30/50 puan almışlardır. (araç ilerleyemeyecek durumdaysa çıkış vermesi istendiği halde birçok kişinin araç ilerlediğinde çıkış verecek şekilde soruyu çözmüş olduğu görülmüştür)

Sınav Notlarına İtirazlar:
Sadece çözdüğünüzden emin olduğunuz ve beklediğinizden düşük olduğunu düşündüğünüz sınavlar için ozanaki@hotmail.com adresine yazabilirsiniz. ANCAK! geçmem lazım, dönemim uzayacak, yardım edin, işte çalışıyorum, ödev verin, bütünlemeye gelemem, geçirin gideyim gibi ajitasyon ve yardım isteyen ve bu tip ifadeler içeren mesajlar dikkate alınmayacak ve cevap verilmeyecektir. Resmi itiraz yolunu kullanmak isteyenler, sınav notları açıklandıktan bir hafta içerisinde öğrenci işleri bürosuna bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

BÜTÜNLEME Sınavları:
BÜTÜNLEME sınavlarının konu kapsamı FİNAL sınavları ile aynı olacaktır. Derslerden kalan arkadaşların final sınavlarındaki konuları tekrar gözden geçirerek bütünleme sınavlarına girmeleri durumunda başarılı olacaklarına inanıyorum.

NOT: Henüz kesin kayıt yapılmadığı için Harf notlarınız geçtiğiniz halde FF görünebilir. Harf notlarınız kesin kayıttan sonra güncellenecektir. Veri yapıları dersi için bağıl geçme notu 50 (CC), 48-50 (DD) Sayısal Devre Tasarımı için bağıl geçme notu 51 (CC), 49-51 (DD) dir. Buna göre değerlendirmenizi yapabilirsiniz.


Herkese başarılar dilerim.

Categories: